trplaka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bilgisayar başında para kazanmak

2 posters

bilgisayar başında para kazanmak Empty bilgisayar başında para kazanmak

Mesaj tarafından can.dogan 29/11/2008, 12:22

arkadaslar bilgisayar basında cok vakit geçiren biri olarak acaba bu işten nasıl karlı cıkarım diye ufak bi araştırma yaptım ve şimdiye kadar 3 siteye rastladım bende baslayalı daha iki gun oldu o yuzden calısıyor calısmıyor diyemicem sizi bilgilendirmek istedim sonucta eger calısıyorsa ki okudugum kadarıyla internetten calısıyor diyolar denemekte bi fayda var.
1.si Gomez Peer
Aslında tam olarak ne yaptıklarını çözemedim bi tane program yukleyip bilgisayarınızın arka tarafında calıstırıyosunuz sizin internetinizin bi kısmını gerektiginde kullanıyor ama kesinlikle yavaslatma gibi bi olaya raslmadım. ayda maksimum 45 dolar veriyor. 14 gun deneme suresiymiş sizi degerlendirip ondan sonra asıl kullanıcı yapıyorlar ki deneme suresindeyim o yuzden ben sukadar kazandım diyemiciegim. kazandıgınız paralar sitenin kendi databaseinde birikiyor ve bi paypal hesabına aktarabiliyorsunuz uye olmak için paypalinizin olmasına gerek yok daha sonradanda ekleyebilirsiniz. en az 5 dolarda odeme yapıyorlar 5 doların altında kalan bakiye ise bi sonraki aya aktarılıyor

2.si Homepages-friends
üye oldugnuzda sadece size bir link veriyor. ve bu linki ana sayfanız yapıyosunuz. aslında size ozel bi ana sayfa oluyor uzerinde adınız soyadınız falan yazıyor alttarafındada yahoonun arama kutusu. arama yaptıkca size kucuk miktarlarda aslında tam bende bilmiyorum biyerde okumustum ama suan kendi sitesinde bulamadım (0,10 gibi) paund cinsinde odeme yapıyorlar
aynı şekilde odemeler sitenin databaseinde birikiyor ve bi paypal hesabına aktarabiliyorsunuz uye olmak için paypalinizin olmasına gerek yok daha sonradanda ekleyebilirsiniz
yanlız ole cakallık yapıp ( sahsen denedim olmuyor) trplaka yazıp bam diye linke girerseniz kabul etmiyor
gercekten bişeyi aramanız lazım

3. Surveysavvy
aralarında en gerçekçi yada mantıklı diyim organizasyon bu. ciddi bi araştırma friması ve size anket yapıyor. anketlerin karsılıgındada 1-10 dolar arası para alıyorsunuz. yanlız her anketi size sormuyolar once siz bi profil belirleyiyosunuz ve size uyan anketler size mail olarak geliyor
https://www.surveysavvy.com?id=3691742&action=join

dedigim gibi bende daha yeni uye oldum ve bi kazancım olmadı ama denemekte fayda var
ve son olarak nasıl karşılicagınızı bilmedigim için bunu sona sakladım
bu frimalar aynı zamanda onerme parasıda veriyorlar benim yukarda koydugum linkler gibi sizinde oyle linkleriniz oluyor ve o linklerden uye olanlar için para kazanıyorsunuz
gomez peer için 1 dolar, homepages friends için tavsiye ettiginiz kişinin kazandıgının yuzdde onu na eşit bir miktar, surveysavvy için durum dahda guzel dunya capında araştırma yaptıkları için ne kadar cok kullanıcı bulursalar o kadar iyi ve siz birini tavsiye edince para almanızın yanı sıra tavsiye ettikleriniz baskalarını tavsiye ederlersede kazanıyorsunuz ( burası için tam miktarı sitede bulamadım)
nasıl karşılicagınızı bilmiyorum derken sonuc olarak bu linklerden uye olursanız ben para kazanıcam ve tabikide burdan olursanız sevinirim fakat ben bunları eger gercekten işe yarıyorsa faydalanmamız için yazıyorum o yuzden ayrıca
www.gomezpeerzone.com
www.myhpf.co.uk
www.surveysavvy.com

bunun gibi aslında daha bir çok site buldum ama her turden bi tane deneyerek başlamak istedim eger işe yararsa tekrar bi araştırma yaparım ve buldugum siteleri tekrar sizinle paylaşırım eger sizde deneyip basarılı sonuca ulasırsanız buldugunuz siteleri paylasırsanız sevinirim boylece trplakada gezinirken para kazanmıs oluruz ki bunu kim istemez
herneyse karar sizin ben sadece bilgilendirmek istedim..

can.dogan
206

Meslek : öğrenci

bilgisayar başında para kazanmak Empty Geri: bilgisayar başında para kazanmak

Mesaj tarafından bahtiyar 29/11/2008, 19:20

tabi olabilir tabi ama aslında gerçek şu herşey emek sonucunda oluyor.netten otruduğum yerden akzanmak istesen bile onun için bile birşeyler isteniyor kazanırsın yaaln değil.ama mpüf noktası şu kafayı çalıştırıp yapılmayanı yapmak.

meseal birkaç yıl önce ödev siteleri yoktu ama şimdi mantar gibi heryerde var.şimdi ise video siteleri revaçta.

google 2008 ilk çeyrekte 1.8 milyar dolar kar yapmış mynet de bir ara dünyanın en iyi 100 sitesi içindeydi.tabi onlar uğraştı yaptı...

mesela bak otomobil fotoğraflarından da para kazanabilirsin sadece casus değil normal mlüks araç fotolarından bile.ama sonuçta bu işi sevmeye özen gödstermeye bakıyor.belki de nasip işi sen en iyisi kendi sevdiğin işi yap aldığın para da sana hediye gibi gelir ömür boyu mutlu olursun.sonuçta herşey emekte bitiyor.mesela ben 2 defa otomobil casus fotoğrafı sattım biri worldcarfans da çıktı benim için çok büyük mutluluk verici bir olaydı.aldığım paardan çok o başarı beni mutlu etti.

tabi bu mesajı nasihat tarzı olarak değil fikir paylaşımı için yazdım.böyle anlarsan sevinirim.
bahtiyar
bahtiyar
site yöneticisi

Meslek : Muallim

- Similar topics